Bastisje në Shkup, zbulohen lëndë narkotike dhe aparate laboratorike

Shkupi

Bastisje në Shkup, zbulohen lëndë narkotike dhe aparate laboratorike

Më: 31 gusht 2022 Në ora: 12:56
Foto ilustrim

MPB në Maqedoni të Veriut njofton se gjatë bastisjes në një shtëpi në Shkup janë zbualuar lëndë narkotike dhe aparate për laboratori për prodhim të mariuanës.

“Më 30.08.2022, policia nga SPB Shkup kanë arrestuar B.K. (35) nga Shkup.

Gjatl bastisje në shtëpinë e tij, e clia është kryer me urdhër të gjykatës, janë zbuluar dhe konfiskuar 500 gramë mariuhan dhe aparate laboratorike për prodhim të mariuhanës.

Ai është ndaluar në stacionin policor dhe pas plotësimit të dokumentacionit ndaj tij do të parashtrohen procedura përkatëse”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat