Këtë fundjavë spërkatje kundër mushkonjave për të nëntën herë në Shkup

Shkupi

Këtë fundjavë spërkatje kundër mushkonjave për të nëntën herë në Shkup

Më: 1 shtator 2022 Në ora: 18:50
Foto ilustrim

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se këtë fundjavë, në territorin e qytetit të Shkupit do të kryhet dezinsektimi kundër larvave të mushkonjave.

Qyteti i Shkupit njofton qytetarët se:

1. Dezinsketimi nga ajri në territorin e qytetit të Shkupit, kundër larvave të mushkonjave, do të realizohet më 03.09.2022 (e shtunë), në orët e para të mëngjesit.

2. Dezinsketimi nga toka në territorin e qytetit të Shkupit, kundër larvave të mushkonjave, do të realizohet më 03.09.2022 (e shtunë), gjatë ditës.

Nëse kushtet e motit nuk lejojnë kryerjen e dezinsektimit, do të spërkatet të nesërmen, kur kushtet atmosferike të jenë të favorshme, në të njëjtën kohë.

Njoftohen bletarët që të marrin në kohë masat e nevojshme për mbrojtjen e bletëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat