Digjen disa kasolla në qendër të Shkupit

Shkupi

Digjen disa kasolla në qendër të Shkupit

Më: 19 shtator 2022 Në ora: 16:08
Foto ilustrim

Kasolle të vjetra dhe të braktisura kanë shpërthyer në flakë nga zjarri që ka rënë mëngjesin e sotëm në qendër të Shkupit në bulevardin “11 Tetori”.

Zjarri ka rënë në afërsi të Fabrikës së Duhanit përballë Drejtorisë së të Ardhurave Publike.

Kryetari i komunës Goran Gerasimovski për media tha se do të hetohet për tokën dhe objektet. Në ato kasolle jetonte një familje, por ata u hoqën prej aty pas disa muajsh. Gerasimovski tha se deri në një sipërfaqe të caktuar ka leje ndërtimi.

Nga Qendra për Menaxhimin e Krizave theksojnë se të gjitha shërbimet janë njoftuar.

Vihet re prania e policisë dhe zjarrfikësve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat