Sot regjim i veçantë i komunikacionit në Shkup

Shkupi

Sot regjim i veçantë i komunikacionit në Shkup

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 09:04
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informoi se për shkak të mbajtjes së paralajmëruar të protestës, sot e fillim në ora 7:00, SPB Shkup do të ndërmarrë masa për regjim të posaçëm të komunikacionit në bul. “Goce Dellçev” dhe bul. “Kërste Petkov Misirkov” dhe rrugët përreth.

MPB-ja apelon deri te qytetarët që t’i respektojnë urdhrat që i japin nëpunësit policorë.

LAMM njofton se komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet pa ndërprerë, nëpër korsi të thata.

Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë mjediseve urbane është mesatar. Në kalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka ndalesa për hyrje dhe dalje nga shteti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat