Prokuroria kërkon paraburgim për dy vëllezërit nga Batinca e Shkupit

Shkupi

Prokuroria kërkon paraburgim për dy vëllezërit nga Batinca e Shkupit

Më: 4 mars 2023 Në ora: 16:28
Foto ilustrim

Prokuroria kërkon paraburgim për dy persona nga Batinca e Shkupit pasi të dy kanë plagosur me thikë një person, ndërsa e kanë goditur me armë në kokë.

Nga Prokuroria thonë se dy vëllezërit nga batinca do të ndiqen për dhunë, që dënohet sipas nenit 286 të Kodit Penal.

Dy të dyshuarit, të moshës 40 dhe 44-vjeçare, më 2 mars në një kafe bar në fshatin Batincë, kanë kryer dhunë të rëndë dhe i kanë shkaktuar lëndime trupore një personi. Ndërsa pala e dëmtuar ishte ulur në objekt me dy njerëz të tjerë, të dyshuarit hynë dhe u nisën menjëherë drejt tyre, njëri me thikë dhe tjetra me armë në dorë, filluan ta shanin dhe ta kërcënonin palën e dëmtuar.

Ai filloi të ikte, por të dy të dyshuarit e arritën diku pranë të hotelierisë, i shkaktuan plagë me thikë dhe e goditën me armë në kokë. Tek dëshmitarët e ngjarjes me këtë kanë shkaktuar ndjenjë të pasigurisë, rrezikut dhe frikës”, thonë nga Prokuroria.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat