Gjobiten 258 shoferë në Shkup

Shkupi

Gjobiten 258 shoferë në Shkup

Më: 11 nëntor 2023 Në ora: 09:45
Policia

Gjatë ditës së djeshme në territorin që e mbulon SPB Shkup janë gjobitur 258 shoferë, prej të cilëve 64 janë tejkalim shpejtësie.

Siç njoftojnë nga policia, 21 janë për vozitje pa leje, 5 janë për shoferët fillestarë, ndërsa po ashtu janë shqiptuar edhe 16 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 13 për mospërdorimin e rripit të sigurisë, 4 për kalim në të kuqe dhe tre për vozitje nën ndikimin e alkoolit.

“Aksionet kontrolluese në komunikacion do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme”, bëjnë të ditur nga policia.

Ata bëjnë thirrje që të respektohen rregullat në komunikacion në mënyrë që të rritet siguria në komunikacion dhe bashkërisht të japim kontribuojmë për sigurinë në rrugë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat