Në Shkup është ndaluar një hanxhi, në automjetin e të cilit është gjetur drogë

Shkupi

Në Shkup është ndaluar një hanxhi, në automjetin e të cilit është gjetur drogë

Më: 29 nëntor 2023 Në ora: 23:41
Foto ilustrim

Pas masave të marra paraprakisht operative, B.J.(31), nga Gostivari me vendbanim në Shkup, sot është privuar nga liria nga ana e zyrtarëve policorë të Njësisë për tregti të paligjshme në SPB Shkup.

Siç kumtoi MPB-ja, gjatë kontrollit të një automjeti të udhëtarëve “Pasat” me targa të Shkupit.

Ate e drejtonte hanxhiu, nën kapuç është gjetur një qese e madhe me marihuanë.

Personi është ndaluar në Komisariat dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim përkatës, bëjnë të ditur nga MPB-ja.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat