Regjim i posaçëm i qarkullimit në Shkup

Shkupi

Regjim i posaçëm i qarkullimit në Shkup

Më: 9 mars 2024 Në ora: 09:41
Foto ilustrim

MPB njofton se për shkak të festës fetare të “Përkujtimit”, sot do të ketë një regjim të veçantë të qarkullimit drejt dhe nga varrezat e qytetit “Butel”.

“Nga ora 06:00 komunikacioni deri te varrezat “Butel” do të vazhdojë në një drejtim (rrethor), gjegjësisht të gjitha automjetet do të shkojnë në rrugën “Butelska”, majtas në rrugën “Aleksandar Urdarevski”, majtas në rrugën “Boca Ivanova” dhe në mu në hyrje të varrezave “Butel”.

Për dalje nga varrezat, automjetet do të lëvizin djathtas përgjatë rrugës “Boca Ivanova”, në rrethrrotullim në rrugën “Butelska”, pastaj majtas rrugës “Butelska” dhe djathtas përgjatë rrugës “Kemal Sejfula”.

Regjim i posaçëm i qarkullimit do të vendoset në afërsi të varrezave të Kamnikut dhe Gjorçe Petrovit.

SPB Shkup apelon qytetarët që të respektojnë urdhrat e zyrtarëve policorë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat