142 shoferë të sanksionuar në Skopje

Shkupi

142 shoferë të sanksionuar në Skopje

Më: 30 mars 2024 Në ora: 09:47
Foto ilustrim

Gjatë ditës së djeshme pra, 29.03 kanë MPB ka kryer kontroll në komunikacion, gjithsej kanë shqiptuar 142 masa në territorin e qytetit të Shkupit.

Duke përfshirë 25 sanksione, 15 masa të drejtimit pa lëvizje, shtatë sanksione për të kaluar një sinjal të mbyllur – dritë e kuqe, gjashtë përdorime të telefonit celular gjatë drejtimit, tre sanksione të menaxhimit të alkoolit.

"Kontrollet e trafikut vazhdojnë në ditët në vijim.

Ne u bëjmë thirrje qytetarëve që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e trafikut për të rritur sigurinë e trafikut dhe të kontribuojnë në rrugë më të besueshme"

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat