196 shoferë të sanksionuar në Shkup

Shkupi

196 shoferë të sanksionuar në Shkup

Më: 7 prill 2024 Në ora: 10:21
Foto ilustrim

Sektori për Punë të Brendshme Shkup edhe gjatë ditës së djeshme (04.06.2024) ka vazhduar me kontrolle në zonën e komunikacionit.

Në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 196 masa, nga të cilat 75 sanksione për drejtim të automjetit me shpejtësi të lejuar, 18 masa për drejtim mjeti pa patentë shofer, 12 sanksione për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit.

Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

Apelojmë tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat