Xhaçka: FASh-it iu shtuan 126 ushtarë të rinj - Bota Sot
Xhaçka: FASh-it iu shtuan 126 ushtarë të rinj

Shqipëria

Xhaçka: FASh-it iu shtuan 126 ushtarë të rinj

Më: 13 korrik 2019 Në ora: 09:14
Olta Xhaçka

Ministrja e Mbrojtjes në Qeverinë e Shqipërisë, Olta Xhaçka ka njoftuar se Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë tashmë 126 ushtarë më të aftë, të cilët përfunduan stërvitjen individuale të avancuar në shkollën e trupës Bunavi në Vlorë.

Sipas saj, ushtarët e rinj, mes të cilëve edhe 10 vajza, u përgatitën për postin e tyre luftarak në specialitete të ndryshme si këmbësori, logjistikë, ndërlidhje dhe Polici Ushtarake.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...