Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin në ambasadën shqiptare në Athinë - Bota Sot
Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin në ambasadën shqiptare në Athinë

Shqipëria

Gent Cakaj shkarkon të gjithë stafin në ambasadën shqiptare në Athinë

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 14:33
Ilustrim

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ka shkarkuar të gjithë stafin e ambasadës shqiptare në Athinë përfshi edhe ambasadoren.

Një burim nga MPEJ i tha gazetarit të Top Channel Muhamed Veliu se kjo fortunë në ambasadën shqiptare në Athinë është motivuar nga Cakaj me mos performancë dhe shërbime të dobëta ndaj komunitetit shqiptar.

Pa humbur kohë ministri Cakaj ka gjetur edhe emrin që do të zëvendësojë ambasadoren e shkarkuar Ardiana Hobdari .

Top Channel mëson se sot MPEJ i ka propozuar presidentit Ilir Meta emrin e Luela Hajdaragaj si ambasadore e Shqipërisë në Athinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat