Ditmir Bushati në zi, humb njeriun e shtrenjtë të familjes - Bota Sot
Ditmir Bushati në zi, humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Shqipëria

Ditmir Bushati në zi, humb njeriun e shtrenjtë të familjes

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 20:46
Ditmir Bushati

Zi për deputetin socialist Ditmir Bushati, i cili ka humbur një prej njerëzve më të shtrenjtë të familjes.

Ish-ministri i Jashtëm ka humbur të atin, Sulejman Bushati.

I ndjeri Sulejman Hamza Bushati, ka qenë kryetar i komitetit ekzekutiv të këshillit popullor të rrethit të Shkodrës, në vitet 1970-1974.

Më pas ka qenë sekretar i parë i komitetit të Partisë së Punës në Shkodër, Kukës dhe Lushnje.

Sulejman Bushati ka punuar në drejtorinë e bujqësisë pranë komitetit qendror të PPSH deri në vitin 1991.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat