Aksident në Sarandë, motomjeti përplaset me autobusin, lëndohet pasagjerja

Shqipëria

Aksident në Sarandë, motomjeti përplaset me autobusin, lëndohet pasagjerja

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:56
Foto nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Finiq të Sarandës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:20, ku një motomjet me drejtues një 29-vjeçar me iniciale M.Z., është përplasur me një autobus me drejtues V.Z, 55 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur e dëmtuar pasagjerja A. D., 25 vjeçe, e cila udhëtonte në motomjet dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat