“Asgjë nuk është e pamundur”, historia e Seldit të vogël që humbi njërën këmbë, frymëzim për të gjithë

Sociale

“Asgjë nuk është e pamundur”, historia e Seldit të vogël që humbi njërën këmbë, frymëzim për të gjithë

Më: 17 maj 2022 Në ora: 21:57
Foto ilustrim

Këtë të martë emisioni investigativ “Piranjat” në abc të moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Araj, ka sjellë një histori që do ju përlotë, por dhe do ju japë frymëzim për të ecur përpara.

Gazetarja Nertila Doko ka udhëtuar drejt Frashërit të Fierit, për të sjellë historinë e Seldit të vogël, i cili humbi njërën këmbë ndërsa ishte duke punuar tokën me zetor me babain.

Por pavarësisht gjithçkaje, Seldi i vogël arriti të gjejë forcat dhe të tregojë se pavarësisht se është me një protezë, ai vazhdon të jetojë jetën normalisht dhe të gëzohet si gjithë fëmijët e tjerë.

Histori e Seldit do ju përlotë por do ju japë dhe një forcë të madhe për të vazhduar jetën pavarësisht gjithçkaje që ndodh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat