“Të gjithë qeshin me ne”/ Nëna e vajzës nga Librazhdi që u kap mat me të dashurin: Nuk dalim dot nga shtëpia, s’jetojmë dot këtu!

Sociale

“Të gjithë qeshin me ne”/ Nëna e vajzës nga Librazhdi që u kap mat me të dashurin: Nuk dalim dot nga shtëpia, s’jetojmë dot këtu!

Më: 1 qershor 2022 Në ora: 15:01
Foto ilustrim

Nëna e 20-vjeçares që u kap mat nga njerëzit e burrit me të dashurin e saj, teksa burri ishte emigrant në Gjermani, ka apeluar për ndihmë.

Ajo tha se ndaj familjes së saj kishte presion.

“Ne duam ndihmë. Babai nuk shkon atje. As fëmija nuk shkon te shkolla.

S’dua që vajza të vijë te shtëpia. Nuk dalim dot nga shtëpia. Nuk dua vetë sepse nuk jetohet. Te gjithë qeshin me ne.

Nuk është puna për dhunë, a e dimë ne se nga do e gjemë. S’dal dot nga dera”, tha nëna për emisionin “Me zemër të hapur” në ‘News24’ të gazetares Evis Ahmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat