Në Prishtinë fillon Festivali Sportiv për Fëmijë - Bota Sot
Në Prishtinë fillon Festivali Sportiv për Fëmijë

Sporti

Në Prishtinë fillon Festivali Sportiv për Fëmijë

Më: 19 prill 2019 Në ora: 10:17
Foto

Në stadiumin "Fadil Vokrri", ka filluar Festivali Sportiv për Fëmijë Parafillorë të Prishtinës.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se rinia janë pasardhësit e Adem Jasharit e të kampiones të xhudos Majlinda Kelmendi.

“Sporti është e ardhmja e Kosovës,  do investojmë edhe më shumë në sport, në stadiume anëkënd Republikës së Kosovës në basketboll, e gjitha fushat e sportit. Ju jeni kampionët e ardhshëm të Kosovës, jeni pasardhësit e Adem Jasharit, pasardhësit kampiones Majlinda Kelmendi, ju jeni kampionët e Kosovës të futbollit, basketbollit, hendbollit gjitha fushat se Kosova është e bekuar që ju ka juve, ju ruajt Zoti urime kjo fushë dhe ju jeni kampionët, ju jeni të gjithë”, tha Veseli.

Miinistri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi ka bërë zyrtarisht hapjen solemne të Festivalit Sportiv në Stadiumin “Fadil Vokrri”, Prishtinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...