Grosha e Tetovës shitet në Serbi si groshë nga Kirgistani

Tetova

Grosha e Tetovës shitet në Serbi si groshë nga Kirgistani

Më: 19 janar 2021 Në ora: 16:55
Foto ilustrim

Mloji i groshës “Tetovac” në Serbi po shitet si groshë nga Kirgistani.

Mediumet e atjeshme kanë publikuar fotografi për shkak të numrit të madh të eksportuesve e paketuesve të kyçur deri arritjen në Serbi.

Grosha është nga Kirgistani, por e kultivuar me farë të groshës nga Tetova.

Në Serbi ka arritur përmes një kompanie Zvicrane dhe bullgare.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat