Arifi: Tetova me qendër rajonale për vaksinim masiv

Tetova

Arifi: Tetova me qendër rajonale për vaksinim masiv

Më: 28 prill 2021 Në ora: 21:02
Pamje nga vizita

Tetova po bëhet me qendër rajonale për vaksinim masiv.

Po bëhen përgatitjet e fundit për adaptimin e sallës së shkollës së mesme të mjekësisë në Qendër rajonale për vaksinim masiv, me një kapacitet prej 1500 personave në ditë!

Nga java që vjen 50.000 qytetarë nga Tetova dhe rajoni i pollogut, për çdo muaj do të mund t’i nënshtrohen vaksinimit kundër #covid19, për të qenë të mbrojtur dhe për t’iu kthyer sa më shpejt normalitetit.

Apeloj deri te qytetarët e Tetovës që në numër sa më të madh të paraqiten për imunizim, për t’i dhënë fund pandemisë dhe armikut të padukshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat