SPB Tetovë me aksion, 96 gjoba për tejkalim të shpejtësisë vetëm mbrëmë

Tetova

SPB Tetovë me aksion, 96 gjoba për tejkalim të shpejtësisë vetëm mbrëmë

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 10:59

Punonjësit policorë të SPB Tetovë, mbrëmë nga ora 22:00 deri 02:00 e datës, kanë kryer aksion kontrollues për shpejtësinë me të cilën lëvizin automjetet.

Nga SPB Tetovë informojnë se mbrëmë janë vendosur gjithsej 96 gjoba (TE-66 dhe GV-30).

Nga këto, 41 masa (TE-23 dhe GV-18) iu referuan tejkalimit të shpejtësisë maksimale të lejuar jashtë vendbanimit. Midis tyre, 6 drejtues mjetesh (TE-4 dhe GV-2) kanë tejkaluar shpejtësinë me më shumë se 70 kilometra në orë”.

“Në aksion gjithashtu u zbuluan dhe sanksionuan 55 tejkalim të shpejtësisë në zona të banuara (TE-43, GV-12), si dhe u sanksionuan 12 lloje të tjera të shkeljeve të trafikut (TE-10 dhe GV-2). SPB Tetovë apelon nga drejtuesit e mjeteve që shpejtësinë ta përshtatin sipas kushteve të rrugës dhe të respektojnë sinjalistikën valide në magjistralen Gostivar-Tetovë-Shkup, si dhe në rrugët rajonale dhe lokale dhe në rrugët e Tetovës dhe Gostivarit”, thonë nga SPB Tetovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat