NPK “Tetova”: Ndërpritet stacioni i filtrimit të ujit për pije, qyteti furnizohet vetëm nga burimet e Sharrit

Tetova

NPK “Tetova”: Ndërpritet stacioni i filtrimit të ujit për pije, qyteti furnizohet vetëm nga burimet e Sharrit

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 09:10
Foto ilustrim

NPK “Tetova” informon se për shkak të reshjeve të shiut, stacioni i filtrimit të ujit për pije është i ndërprerë.

Prej atje njoftojnë se momentalisht qyteti furnizohet me ujë vetëm nga burimet e Sharrit.

“Për shkak të turbullirës së ujit nga të reshurat atmosferike, nga ky moment stacioni i filtrimit për ujë për pije është i ndërprerë. Qyteti momentalisht furnizohet me ujë vetëm nga burimet e Sharrit aktualisht 250 l/s”, thonë nga NPK “Tetova”.

Ndryshe, moti këto ditë në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të shiut të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat