Shënuan 30-vjetorin e themelimit, pamje nga festa e “Ballistëve” në Tetovë

Tetova

Shënuan 30-vjetorin e themelimit, pamje nga festa e “Ballistëve” në Tetovë

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 10:20
Foto nga vendi i ngjarjes

Grupi i tifozëve “Ballistët” nga Tetova, me aktivitete dy ditore kanë festuar 30 vjetorin e themelimit. Mbrëmë, ashtu edhe siç kishin paralajmëruar, ata dhuruan spektakël në qytetin e Tetovës.

“Ballistët” festën e filluan më 26 nëntor, me shfaqjen e një dokumentari për 30 vjetorin e tyre.

Ndërsa festa kryesore ishte mbrëmë (27 nëntor), ku tifogrupi nga Tetova realizuan marsh nëpër rrugët e qytetit si dhe spektakël të vërtetë me fishekzjarre, pamjet e të cilave u shpërndanë në rrjetet sociale.

Tifogrupi “Ballistët” është themeluar në vitin 1992, ndërsa prej atëherë ata i kanë qëndruar pranë në çdo ndeshje klubit të tyre të zemrës, por edhe Kombëtares Shqiptare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat