Punimet në NST lënë Tiranën pa drita, OSHEE: Ja zonat e prekura

Tirana

Punimet në NST lënë Tiranën pa drita, OSHEE: Ja zonat e prekura

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 16:16
Foto ilustrim

OSHEE përmes një njoftimi zyrtar ka bërë të ditur, se për shkak të punimeve në NST Selitë, do të ndërpritet furnizimi me energji elektrike nga ora 00:00 deri në 05:00.

Njoftimi i Plotë:

Pershendetje/Njoftim për abonentët #Tiranë
Stakim, 19-20 tetor 📍

Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit, në datat 19-20 tetor do të kryhen punime në NST Selitë gjatë intervalit kohor 00:00-05:00.
Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë👇

📌 19 tetor
Pjesërisht: zona pranë Pallatit të Sportit, rruga “Dritan Hoxha”✅

📌 20 tetor
Pjesërisht: Rruga “Ilia Dilo Sheperi”, rruga “Gjovalin Gjadri”,
Rruga “Hamdi Pepa”, rruga “Bedri Karapici”, rruga “3 Dëshmorët” pranë KMY, biznese private brenda territorit të ish “Misto Mames”, Kaon, rruga “Tish Daia”,
“Kodra e Diellit”, Zona prane ish SMT, zona prane ish Drejtorise se ujrave (Selite), Lagjia Garunj, Mjull Bathore, Lundër, Vishnje, Arbanë✅

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat