Punime në rrjet, disa zona në Tiranë dy ditë pa drita

Tirana

Punime në rrjet, disa zona në Tiranë dy ditë pa drita

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 17:35
Foto ilustrim

OSHEE këtë të hënë ka bërë me dije se disa zona në kryeqytet do të jenë pa energji elektrike gjatë dy ditëve të ardhshme për shkak të punimeve që do të bëhen në rrjetin elektrik.

Sipas njoftimit të OSHEE mësohet  se ndërprerje të energjisë elektrike do të kenë zonat pranë ish-parkut të Autobusave, rruga “Don Bosko”, Zona prane shinave të trenit, rruga “Vangjel Noti, Paskuqan, Bathore, Babrru rruga Jordan Misja

“Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e rrjetit, në datat 26-28 tetor gjatë intervalit kohor 09:00-13:00 do të kryhen punime në disa fidera të NST Uzina Dinamo.

Pa energji do të mbeten këto zona në Tiranë:

26 tetor

Pjesërisht: zona shinave të trenit, zona pas  Spitalit Ushtarak, zona pranë ish-parkut të Autobusave, rruga “Don Bosko”

27 tetor

Pjesërisht: Zona prane shinave të trenit, rruga “Vangjel Noti”

 28 tetor

Pjesërisht: Paskuqan, Bathore lagjet 2, 3, 5, Paskuqan 2, Babrru, zona e Kodrës së Kuqe, rruga “Jordan Misja”, thuhet në njoftimin e OSHEE.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat