9 të arrestuar në Tiranë

Tirana

9 të arrestuar në Tiranë

Më: 11 dhjetor 2021 Në ora: 11:31
Foto ilustrim

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Sektorin e Forcës së Posaçme “Shqiponja”, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:
– E. M., 24 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa dhe një mjet prerës metalik.
– Y. A., 37 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr. 4, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. K., 31 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa.
—-
Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 5 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. T., 21 vjeç, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij.
—-
Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve L. Gj., 53 vjeç; B. Z., 42 vjeç; F. Xh., 42 vjeç dhe P. Dh., 21 vjeçe, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur.
—-
Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr.5 u bë ekzekutimi i vendimit për shtetasin në kërkim B. D., 69 vjeç, pasi Gjykata e Apelit Tiranë, e ka dënuar me 1 muaj burg, për veprën penale ”Vjedhja”.
—-
Në rrugën “Emin Harizaj”, në banesën e shtetases J. P., 57 vjeçe, një person i paidentifikuar ka vjedhur një sasi parash.
—-
Në rrugën “Ndre Mjeda”, në banesën e shtetases L. Ç., 37 vjeçe, një person i paidentifikuar ka vjedhur një sasi parash dhe disa dokumenta.
—-
Më datë 10.12.2021, në Rrogozhinë, në rrugën dytësore Lekaj-Kavajë, kanë vjedhur transformatorin elektrik të gabinës eletrike. Po punohet për kapjen e autorit/ve.
—-
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1, po punojnë për kapjen e shtetasit R. Sh., 21 vjeç, pasi dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një 19 vjeçare, pa dëshirën e saj.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat