Arrestimi kthehet në tragjedi/ Vodhi kasafortat e kunatës, e fejuara e tij vret veten

Tirana

Arrestimi kthehet në tragjedi/ Vodhi kasafortat e kunatës, e fejuara e tij vret veten

Më: 24 gusht 2022 Në ora: 06:23
Samanta Prelë Vitaj 17 vjeç i ka dhënë fund jetës duke pirë fostoksinë.

Gjykata në Tiranë ka lënë në burg 27-vjeçarin Kristian Fusha.

Ky i fundit akuzohet se ka vjedhur dy kasaforta në shtëpinë e kunatës, motrës së të fejuarës.

Pas vendimit të gjykatës, bëhet e ditur se e fejuara e të arrestuarit Fusha, shtetasja Samanta Prelë Vitaj 17 vjeç i ka dhënë fund jetës duke pirë fostoksinë.

Fusha dhe shoku i tij grabitën dy kasaforta në një shtëpi te Ali Demi, që është pronë e motrës të së fejuarës së 27-vjeçarit nga Malësia e Madhe shtetases Eva Vitaj.

Brenda kasafortave kishte 2 milionë lekë të vjetra dhe dokumente të ndryshme.

Fusha u shpreh se i vodhi paratë pasi do të bëhej operacion, ndërsa dokumentet që kishte gjetur brenda kasafortave i kishte hedhur në Shkodër.

Image
Samanta Prelë Vitaj
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat