Punonjësit të Gardës i vidhet arma e shërbimit! I hynë në shtëpi

Tirana

Punonjësit të Gardës i vidhet arma e shërbimit! I hynë në shtëpi

Më: 29 shkurt 2024 Në ora: 13:19
Foto ilustrim

NJë rast jo i zakonshëm ka ndodhur në Tiranë.

Në Komisariatin e Policisë Nr. 1, është paraqitur shtetasi Dh. P., 36 vjeç, banues në Tiranë (punonjës i Gardës së Republikës), i cili ka kallëzuar se shtetas të paidentifikuar kanë hyrë në banesën e tij dhe i kanë vjedhur armën e shërbimit.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat