Turshi që do ta mbani gjatë në mend: Pjekja e specave djegës me mjaltë janë shije e vërtetë dimërore!

Ushqime

Turshi që do ta mbani gjatë në mend: Pjekja e specave djegës me mjaltë janë shije e vërtetë dimërore!

Më: 29 nëntor 2020 Në ora: 16:38
Foto ilustrim

Delikatesë të cilën kur e provoni njëherë – do ta bëni traditë!

Përbërësit:

– speca djegës (sasia sipas dëshirës);
– karota (nga një karotë për një kavanoz);
– selino (sasia sipas dëshirës);
– piper kokrra (1 lugë e plotë për një kavanoz);
– kripë (një lugë e plotë për një kavanoz);
– mjaltë (2 lugë të vogla për kavanoz).

Përgatitja:

Specat djegës pastroni dhe piqni në furrë apo në pllakë.

Derisa speca të jenë ende të nxehtë radhisni në kavanoza të cilët më parë i keni sterilizuar, duke shtuar thelpinj hudhre të cilët i keni shtypur butësisht me thikë, karota të prera në rrathë, copëza selinoje, sheqer, kripë, piper dhe mjaltë nga dy lugë.

Plotësoni sipër me uthull. Mbyllni me kapakë.

Shijojini.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat