Recetë për ‘përtacët’: Shpejt dhe lehtë, BUKË PICA

Ushqime

Recetë për ‘përtacët’: Shpejt dhe lehtë, BUKË PICA

Më: 21 janar 2021 Në ora: 16:05
Foto Ilustrim

Padyshim që kjo recetë është receta më e lehtë që mund ta përgatisni për mengjes, drekë, darkë ose thjeshtë si një snek. Mund të përdorni edhe përbërës të tjerë sipas dëshirës.

Përbërësit:

6 copa bukë
1/4 e gotës sos domatesh
1/4 e gotës misër
1/2 e gotës domatina
1/2 e gotës mocarela
1 lugë e mesme fara susami
1 lugë e vogël origano

Përgatitja:

Nxejeni paraprakisht furrën në 200 gradë. Preni në copa mocarelën dhe domatinat. Renditni fetat e bukës në tepsi.

Lyeni të gjitha fetat me sos domatesh dhe spërkatni me origano. Shtoni mocarelën dhe domatinat. Gjithashtu shtoni misrin dhe susamin.

Piqni për 10 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat