Sallatë izraelite me patëllxhan; e shëndetshme dhe e thjeshtë në përgatitje

Ushqime

Sallatë izraelite me patëllxhan; e shëndetshme dhe e thjeshtë në përgatitje

Më: 9 shkurt 2021 Në ora: 17:22
Foto ilustrim

Tepsinë mbulojeni me leter alumini.

Patëllxhanin ndajeni përgjysmë për së gjati e vendoseni në tepsinë e mbuluar me leter alumini.

Piqeni për 30 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

Nxirreni nga furra e lëreni të ftohet për disa minuta.

Në një enë vendosini vezët e ziera dhe qepën.

Patëllxhanët gërryejini e tulin bashkojeni me vezët dhe qepën.

Këtyre shtojuni mëlmesat e tjera dhe majonezën.

Me këtë përzierje mbushini patëllxhanët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat