“Danubio”; recetë italiane tipike e Napolit

Ushqime

“Danubio”; recetë italiane tipike e Napolit

Më: 8 mars 2021 Në ora: 16:25
Foto ilustrim

Përbërësit:

300g miell manitoba ose 0

250g miell 00

250 ml qumësht ne temperaturë ambienti

1 vezë + 2 te verdha veze

100g gjalpe i butë i prerë ne kubike te vegjel

1+1/2 luge e vogel kripe

20g maja birre e freskët

1 luge e vogel sheqer

1 verdhe veze per ta lyer siper

Perberesit per mbushjen:

250g djathë provolone i tymosur ose djathe tjeter kaçkavall qe shkrihet

150g proshutë cotto e prerë ne kubike ose sallam.etj

Përgatitja:

1.Në një tas te vogel me 2-3 luge ujë dhe sheqerin tresim majanë te cilen e thermojmë me dore. Shtojme pas 5 minutash dhe qumështin te cilin e kemi vakur pak fare.

2.Ne robot hedhim qumështin bashke me majane, miellin, vezet dhe i perziejme mire( mund ta pergatisim edhe me dore duke i perzier ne nje tas)E punojme brumin ne robot per 6/7 minuta. Shtojmë gjalpin pjesë-pjesë derisa te jete përzier plotësisht me brumin. Shtojmë kripën dhe vazhdojme e punojme akoma derisa te shohim që brumi nuk ngjit ne anesoret e tasit.Veme brumin ne nje tas te lyer me pak vaj, e mbulojme me plastmas kuzhine dhe e leme në një vend te ngrohet derisa te dyfishojë vellimin.

3.Pas kësaj kohe, e marrim brumin dhe e ndajmë ne topa me 40g secila afersisht, i shtypim me dore dhe i mbushim me pak djathë, sallam ose proshute. I mbyllim me dore dhe i vendosim ne taven te lyer me pare me gjalpë e miell ose letër furre.

E lëmë tavën per 30 minuta ne ambient te ngrohet. Perpara se ta fusim ne furre i lyejme me penel me te verdhe veze te rrahur me pirun ose me pak qumësht dhe me pas e spërkasim me fara susami.

4.Ndezim furrën në 180°c. Vëmë tavën ne pjesen e poshtme te furrës dhe e pjekim për 30/40 minuta afersisht ose derisa te shohim qe ka marre ngjyrë .

Nese nuk dëshironi t'i mbushni, do keni si rezultat panine të buta dhe shume të shijshme!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat