Bakllava shumë e lehtë për t’u përgatitur, perfekte për fillestarët

Ushqime

Bakllava shumë e lehtë për t’u përgatitur, perfekte për fillestarët

Më: 11 maj 2021 Në ora: 19:57
Bakllava

Bakllavaja është një nga ëmbëlsirat e preferuara të shumë personave, e kjo ëmbëlsirë më së shumti konsumohet gjatë festës së Bajramit.

Kjo është një recetë të shpejtë dhe të lehtë për përgatitjen e bakllavasë, e cila është edhe shumë e shijshme.

Përbërësit që ju nevojiten janë:

2 vezë

1 gotë çaji vaj (100 ml)

1 gotë kos (250 ml)

1 lugë gjelle uthull

1 lugë gjell lëng limoni

1 lugë gjelle gjalpë në temperaturë dhome

1 pako pluhur për pjekje

1 lugë çaji kripë

Miell (deri sa të formohet brumi ) rreth 500-700 gr

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat