Tortë lulediell me pjeshkë

Ushqime

Tortë lulediell me pjeshkë

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 17:43
Foto ilustrim

PËRBËRËSIT: 

200 g miell, 100 g sheqer, 100 g gjalpë i butë, 1 vezë, 1 lugë çaji fryrës me vanilje, pjeshkë dhe manaferra.

PËRGATITJA: 

Formoni brumin me të gjithë përbërësit, e lini të pushojë në frigorifer për 30 minuta. E shtroni në tavë dhe e shponi me pirun, unë i thërmova ca biskota meqë frutat ishin të ngrira, por nuk kishte nevojë. Vendosim frutat, shtojmë pak sheqer edhe copa gjalpi sipër.
E pjekim në furrë të parangrohur me 180 gradë për 30 minuta derisa të marri ngjyrë. E shijoni me akullore. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat