Një smoothie që do të forcojë imunitetin tuaj gjatë ftohjes

Ushqime

Një smoothie që do të forcojë imunitetin tuaj gjatë ftohjes

Më: 9 tetor 2021 Në ora: 16:19
Ilustrim

Vjeshta është tashmë një kohë tradicionale e ftohjeve dhe viruseve dhe është mirë të forconi imunitetin në kohë.

Ky smoothie është plot me vitamina A dhe C, përveç kësaj, përmban edhe proteina që ju ushqejnë kur stërviteni, dhe është vërtetuar se stërvitja forcon sistemin imunitar. Në përgjithësi, ky smoothie është një shtesë e shkëlqyeshme për çdo gjë tjetër që hani gjatë ditës. Do t’ju ​​mbajë të ngopur dhe do t’ju ​​forcojë imunitetin.

Përbërësit: Një filxhan me copa mango të ngrira, 1 banane, gjysmë gotë qumësht me 2% yndyrë qumështi, gjysmë filxhan akull, gjysmë gotë me lëng portokalli të shtrydhur, 2 lugë pluhur përdhe, një lugë gjelle lëng limoni, 2 lugë çaji mjaltë, gjysmë lugë çaji kanellë të bluar, një e katërta e një lugë çaji xhenxhefil të bluar.

Thjesht përzieni të gjithë përbërësit në një mikser dhe konsumojeni menjëherë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat