Bukë shtëpie pa-gluten

Ushqime

Bukë shtëpie pa-gluten

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 10:10
Foto Ilustrim

Përbërësit

• 250g miell mix për bukë(pa-gluten)

• 1 lugë gjelle vaj ulliri

• 1 lugë kafe maja buke

• 1 lugë çaji kripë

• 150ml ujë të vakët (deri sa të lidhet brumi)

 Bashkojmë gjithë përbërësit duke I trazuar deri sa të lidhet brumi, 2E lyejmë enën me vaj ulliri dhe vendosim brumin.

Mbështjellim enën me qese dhe e lëmë të pushojë për 1 orë.Ndezim furrën në 200◦C.

Marrim brumin, me duar të njomura me vaj ulliri e vendosim në një enë buke dhe e shtypim pak me duar.

E mbulojmë enën me qese dhe e lëmë të pushojë edhe për rreth 40 minuta. Kjo kohë do nevojitet që edhe furra të nxehet mirë.

Bukës para se të pjeket mund ti shtohen edhe fara sipër.

E pjekim bukën për rreth 40 minuta ose deri sa të ketë kulluar mirë.

Nëse e ruani në qese buka qëndron për 3 ditë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat