‘Spageti’ me salcë bolonjeze

Ushqime

‘Spageti’ me salcë bolonjeze

Më: 11 tetor 2021 Në ora: 10:57
Foto Ilustrim

Përbërësit:

* 1/2 kg spageti dhe 2 kokë qepë
* 250 gr mish i bluar
* 1 lugë erëza të përziera
* 1 lugë sheqer
* 2 thelpinj hudhër
* majdanoz
* 200 ml ujë
* 100 ml salcë domatesh
* e vaj, kripë dhe piper i zi

Përgatitja:

Në tenxhere në zjarr me ujë me kripë dhe vaj i ziejmë spagetat. Spagetat e ziera i derdhim në kullojsë dhe i shpëlajmë me ujë të ftohtë.

E grijmë qepën dhe e skuqim në tiganin me vaj. Pasi zbutet qepa, në tigan e shtojmë mishin e bluar. Pasi skuqet mishi, në tigan e shtojmë hudhrën e grirë. Hedhim erëza të përziera dhe majdanozin e grirë.

Hedhim kripë dhe piper të zi. E shtojmë salcën e domates dhe ujin. Pastaj, e shtojmë edhe sheqerin.

Spagetat e kulluara i vëmë në pjatë të thellë.

Sipër hedhim salcë bolonjeze, parmesan sipas shijes.

Zbukurojmë me një degë majdanozi në mes të pjatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat