Musaka me patate dhe salcë beshamell

Ushqime

Musaka me patate dhe salcë beshamell

Më: 13 tetor 2021 Në ora: 18:05
Foto ilustrim

Përbërësit:

• 1/2 kg. mish të bluar, • 1 qepë, • 50 gr. gjalpë, • kripë, piper, specall, • majdanoz, • 1 kg. patate, • salcë beshamell, • 2 vezë, • 2 dcl ajkë e thartë, • qumësht.

Pregaditja:

Qepa pritet imët dhe fërgohet në yndyrë. Shtohet mishi, fërgohet pak. Kriposet, hidhen piper dhe majdanoz. Patatet qërohen dhe priten në rrathë të hollë.

Në tavë të lyer me yndyrë rradhiten një rradhë patate, hidhen mishi i përgaditur, pastaj salcë beshamell e holluar me supë ose me qumësht. Njëlloj veprohet gjer në sipërfaqe.

Mbi hidhen beshamelli i mbetur i përzier me 2 vezë të tundura, 2 dcl ajkë të thartë, pak supë ose qumësht. Hidhen pak vegetë, piper dhe specall.

Tava futet në furrë të nxehtë me temp. 200 gradë C për t’u pjekur gjersa të zbuten patatet.

Salca përgaditet sipas udhëzimit për salcën beshamell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat