Makarona me salcë në furrë

Ushqime

Makarona me salcë në furrë

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 13:04
Autori

Makarona shumë të shijshëm me salcë të cilat përgatitetn në furrë, një ushqim shumë i shpejt për tu gatuar. Fantasik për këdo që i han shumë makaronat.

Përbërësit:

250gr (gjysmë pako) makarona

250gr mish viçi i bluar

1 qepë

1 thelpinj hudhre

1 karotë

1 lugë gjelle sos domatesh

1 lugë çaji piper i zi

1 lugë çaji kripë

vaj ulliri

200gr djathë çedër

Për salcën:

1 vezë

1 lugë gjelle kos

100gr djathë të bardhë të grirë (mund të përdorni çfarë do)

2 lugë vaj ulliri

Përgatitja e salcës:

Përgatitja:

 Fillimisht marrim një tenxhere dhe i ziejmë makaronat në ujë të kripur. Më pas derisa të zihen makaronat marrim një tigan, shtojmë dy lugë vaj ulliri dhe më pas tek vaji hedhim qepën e grirë, hudhrën, karotën dhe i përziejmë mirë derisa të skuqen.

Më pas tek tigani hedhim mishin e bluar, një lugë gjelle sos domatesh, piper të zi, kripë dhe i fërgojmë mirë derisa mishi të jetë i ngrënshëm. Marrim makaronat tashmë të ziera ua largojmë ujin, shtojmë tek makaronat salcën e përgatitur më parë dhe më pas gjysmë e makaronave e shtrijmë në tavën ku do ti vendosim apo tepsi.

Më pas sipër makaronave shtojmë të gjithë masën me mish të bluar dhe sipër hedhim pak djathë çedër, e shtojmë edhe pjesën tjetër të makaronave sipër mishit të bluar duke i shtrirë mirë me lugë.

Krejt në fund sipër makaronave shtojmë prapë djathë çedër (200gr), i fusim në furrën e ngrohur paraprakisht dhe i pjekim në 200 gradë C derisa të marrin ngjyrë të artë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat