Lakror me miell misri dhe spinaq

Ushqime

Lakror me miell misri dhe spinaq

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 14:59
Foto ilustrim

Përbërësit

500 gr miell misri,1 Pluhur pjekës, kripë,250 ml ujë i nxehtë,1 gotë kos,150 gr djath,150 ml vaj ulliri,5 qepë të njoma,500 gr spinaq,2 kokrra vezë.

Përgatitja

Në një tas të madh përziejmë miellin e misrit me pak kripë dhe me pluhurin pjekës.

Hapim një gropë në mes të miellit dhe shtojmë në të 1 gotë të madhe me ujë të nxehtë, kosin dhe vajin e ullirit. I përziejmë së bashku duke shtuar më pas qepët e njoma, kryesisht bishtat dhe spinaqin e kulluar mirë. I përziejmë së bashku duke shtuar në fund dhe 2 kokrra vezë.

Masën e përgatitur e vendosim në një tepsi, e nivelojmë mirë dhe e vendosim të piqet në furrë në temperaturën 220 gradë Celsius për 30-40 minuta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat