Kungull i pjekur në furrë me mjaltë dhe arra

Ushqime

Kungull i pjekur në furrë me mjaltë dhe arra

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 09:21
Foto ilustrim

Përbërësit:

1 kungull mesatar

2 lugë gjelle sheqer

100 gram arra

2 lugë gjelle mjaltë

Pregaditja:

Lani mirë kungullin dhe e ndani në dy pjesë. E pastroni mirë nga farat dhe e ndani në disa copa të vogla.

E vendosni në një tavë dhe e fusni në furrë, në temperaturë prej 180 gradë celsius.

 Pas 15 minutash e nxirrni nga furra i shtoni sipër sheqerin arrat dhe mjaltin.

 E lini në furrë edhe për të paktën 10 minuta të tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat