Supë krem me kërpudha; E shëndetshme dhe shijon shumë me bukë të thekur

Ushqime

Supë krem me kërpudha; E shëndetshme dhe shijon shumë me bukë të thekur

Më: 22 nëntor 2021 Në ora: 07:35
Foto ilustrim

Supa krem me kërpudha është një recetë e thjeshtë për t'u përgatitur, por shumë speciale në shije. është ideale për ditët e dimrit dhe shijon shumë me bukë të thekur.

Përbërësit:
350 gr kërpudha të freskëta
40 gr miell
40 gr gjalpë
1/2 l qumësht
2 dl lëng perimesh
një dl pana e lëngshme
disa gjethe majdanoz
kripë
copa buke të thekur

Përgatitja:
Pasi keni pastruar mirë kërpudhat, pritini në feta dhe stufojini në një tigan me gjysmën e gjalpit dhe pakëz kripë.
Ndërkaq, përgatisni beshamelën: në një tenxhere shkrini gjalpin e mbetur, shtoni miellin dhe përziejini për të eliminuar kokrrizat. Shtoni qumështin e ngrohtë dhe përziejini përdisa minuta.

Shtoni edhe kërpudhat dhe kaloni gjithccka në sitë. Shtoni përbërjen në një tenxhere, shtoni edhe brodon e perimeve dhe lëreni të ziejë. Shtoni dhe kripën dhe hiqeni nga zjarri.
Në fund shtoni panën e lëngshme dhe gjethet e majdanozit e më pas servireni në tryezë me copa buke të thekur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat