Sallam çokollate, një recetë ndryshe nga klasikja

Ushqime

Sallam çokollate, një recetë ndryshe nga klasikja

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 12:58
Foto ilustrim

Për sallamin e çokollatës ju duhen përbërësit e mëposhtëm: 500 ml panna, 200 g çokollatë, 50 g gjalpë, 400 g biskota Petit Beurre, 100 g lajthi, 100 g fëstëk, 100 g boronica të kuqe dhe vanilje.

Përgatitja: 

Ngrohim panna-n deri në pikën e vlimit, shtojmë gjalpin, çokollatën edhe vaniljen.

E përziejmë me spatul derisa të treten të gjitha edhe të bëhet një masë. Shtojmë biskotat e thërmuara, lajthitë, fëstëkët edhe boronicat. E ndajmë në tre pjesë brumin dhe e vendosim në plastmas kuzhine. E mbeshtjellim edhe i japim formë, i vendosim në frigorifer derisa të ftohet plotësisht. E lyejmë me sheqer pluhur. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat