Qofte me spinaq dhe miks djathrash

Ushqime

Qofte me spinaq dhe miks djathrash

Më: 11 janar 2022 Në ora: 17:11
Foto ilustrim

Përbërësit: 200 g spinaq, 1 vezë, 100 g djathë i grirë, 100 gr galetë (thërrime buke), 100 g djathë që shkrin (Emental ose Gouda), kripë dhe piper.

Përgatitja: Përvëlojmë spinaqin pasi e kemi larë dhe e copëtojmë Një një tas shtojmë spinaqin, djathin e grirë, vezën, thërrimet e bukës, kripë dhe piper.

E punojmë masën sa të krijohet një tip brumi Djathin që shkrin e presim në kubikë të vegjël. Formojmë topthat dhe në mes vendosim nga një kubik djathi Topthat i kalojmë në galetë dhe më pas i skuqim ose pjekim. JU BËFTË MIRË!

Shënim: Mund të shtoni hudhër për më tepër shije.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat