Byrek i hapur me presh dhe djathë kaçkavall

Ushqime

Byrek i hapur me presh dhe djathë kaçkavall

Më: 14 janar 2022 Në ora: 18:04
Foto ilustrim

Ju duhen: 

1 petë sfoliatë, 2 presh, 2 vezë, 1 kuti krem djathi Philadelphia, 1 grusht arra, trumzë, kripë dhe piper i zi dhe djathë kaçkavall/

Përgatitja: 

Kaurdisni preshin e copëtuar derisa të zbutet edhe e lini të ftohet pak. Rrihni vezët me kremin e djathit, trumzë dhe piper. Vendosni në tavën e gizës petën sfoliatë, rregulloni anët edhe e shponi me pirun. Shtroni masën me kremin e djathit, preshin, arrat dhe në fund djathin. Piqeni në 200 gradë për 30 minuta sa të marri ngjyrë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat