Speca të pjekur e të skuqur, të mbushur me djathë!

Ushqime

Speca të pjekur e të skuqur, të mbushur me djathë!

Më: 19 prill 2022 Në ora: 15:52
Foto ilustrim

Përdorni të gjithë specat e pjekur që keni lënë në frigoriferin me ngrirje të thellë

Recetë që çdokush do ta preferonte në një vakt dreke apo darke.

Përbërësit:

▪ 1 kg speca të pjekur;
▪ 2 vezë;
▪ pak miell,
▪ kripë dhe piper,
▪ djathë më të yndyrshëm, ose kaçkavall.

Përgatitja:

Pastroni specat dhe në secilin futni një sasi djathi.

I rrotulloni në miell, më pas në vezë dhe i skuqni në yndyrë ose vaj.

Vendosni specat e skuqur në një peshqir letre për t’u kulluar.

Shërbejeni me pure patatesh dhe sallatë sezoni.

Ju bëfshin mirë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat