Meze e ftohtë me krem djathi dhe produkte deti

Ushqime

Meze e ftohtë me krem djathi dhe produkte deti

Më: 26 prill 2022 Në ora: 09:43
Foto ilustrim

Toptha që, për gatimin e tyre, ju nevojiten më pak se dhjetë minuta 

Një meze me krem djathi dhe produkte deti është e mrekullueshme për të gjitha festat, por edhe për darkën.

Përbërësit:

– 1 qepë e re,
– 14 shkopinj gaforresh të copëtuara (mund të përdorni edhe sardele ose skumbri).
– 5 lugë krem djathi.

Përgatitja:

Produktet e detit dhe qepën e re i grini jo shumë imët, më pas i përzieni.

Nëse përdorni gaforre, sardele ose skumbri, kullojini mirë.

Përziejini me krem djathi dhe bëni toptha të vegjël.

Ju bëfshin mirë, 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat