Sa herë të ndiheni të fryrë pa arsye, konsumoni një nga këto ushqime

Ushqime

Sa herë të ndiheni të fryrë pa arsye, konsumoni një nga këto ushqime

Më: 24 maj 2022 Në ora: 20:35
Foto ilustrim

Fakti që frekuentoni rregullisht palestrën apo dieta super e shëndetshme nuk ka të bëjë aspak me fryrjet e barkut: u ndodh të gjithëve. Mirëpo, teksa arsyet e fryrjes mund të jenë të vështira për t’u identifikuar, zgjidhja e këtij problemi nuk është dhe aq e vështirë.

Mjafton të konsumoni ushqimet e duhura. Më poshtë zbuloni 8 ushqimet verore, që do t’ju ndihmojnë të sheshoni si me magji barkun dhe të jeni gati për trupin e famshëm të verës, për të cilin kujtohemi përgjithësisht në fund të majit.

Shalqiri

Domatet

Jeshillwqet

Kivi

Kastravecat

Frutat e pyllit

Avokado

Shparagujt

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat