Receta e ëmbël e fundjavës, pralinë lajthije me 5 përbërës

Ushqime

Receta e ëmbël e fundjavës, pralinë lajthije me 5 përbërës

Më: 5 nëntor 2022 Në ora: 20:41
Ilustrim

Si mendoni që t’i jepni ëmbëlsi fundjavës me këtë pralinë të shijshme dhe të thjeshtë? Kjo është receta!

Përbërësit:

125 gr çokollatë

1 qumësht i kondensuar

150 gr margarinë

5 lugë kakao

1 filxhan lajthi të shtypura

Përgatitja:

Shkrini çokollatën me gjalpin në ‘bain marie’. Shtoni kakaon dhe qumështin. Në fund shtoni edhe lajthitë pluhur. Përziejini mirë me një lugë druri dhe lëreni pralinën deri sa të ftohet.

Ruajeni në frigorifer.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat