​Çfarë ndodh me karotat kur gatuhen?

Ushqime

​Çfarë ndodh me karotat kur gatuhen?

Më: 15 nëntor 2022 Në ora: 12:32
Foto ilustrim

Gatimi i karotave në supë rrit numrin e karotenoideve.

Trupi ynë konverton beta karotenin në vitaminë A, e cila ka një efekt pozitiv në shikimin, kockat dhe sistemin imunitar.

Karotat duhet të gatuhen gjithmonë të plota sepse nëse i gatuajmë të prera në copa, pjesa më e madhe e lëndëve ushqyese përfundojnë në ujin në të cilin janë gatuar sepse temperatura e lartë gris muret e qelizave.

Megjithatë, gatimi i karotave rrit indeksin e tyre glicemik, i cili është i rëndësishëm për diabetikët.

Rekomandohet avullimi i shkurtër për të parandaluar ndryshimet e tepërta të indeksit glicemik dhe ruajtjen e lëndëve ushqyese.

Konsumimi i rregullt i karotave zvogëlon rrezikun e kancerit të mushkërive, gjirit ose zorrës së trashë.

Kjo ndodh për shkak të substancës falcarinol, një pesticid natyral që prodhon karotat, në mënyrë që rrënjët e bimës të mos sulmohen nga kërpudhat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat