15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

Ushqime

15 ushqimet më të mira për të rritur imunitetin

Më: 16 nëntor 2022 Në ora: 18:45
Foto ilustrim

Të ushqesh trupin me ushqime të caktuara mund të ndihmojë në mbajtjen e sistemit tuaj të fortë të imunitetit.

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të parandaluar ftohjet e dimrit dhe gripin, hapi juaj i parë duhet të jetë një vizitë në dyqanin ushqimor.

Kur të shkoni atje mos harroni për të blerë këto ushqime që njihen si më përforcuesit e sistemit imunitar.

Frutat argume

Speca të kuq

Brokoli

Hudhra

Xhenxhefil

Spinaq

Jogurt

Bajame

Shafran i Indisë

Çaj i gjelbër

Papaja

Kivi

Mish pule

Fara luledielli

Butak (fruta deti)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat